Hakkımızda

VİG Metal olarak, 2006 yılından bu yana Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde alüminyum ve magnezyum gibi hafif metallerden levha ve rulo üretiyoruz.

2008’de dünyada ilk kez çift merdaneli döküm yöntemiyle 1500 mm. genişliğinde magnezyum levha üretimine başladık. (5.000 mton/yıl üretim kapasitesi) 2010 yılında Türkiye’de ilk kez kum kalıba döküm yöntemi kullanarak, savunma sanayine parça imalatını tamamladık.

Alüminyum bölümümüzde ise sürekli döküm ve soğuk hadde yöntemleriyle 2012’de 12.000 ton kapasite ile üretime başladık. 2019 itibariyle 3.sürekli döküm hattımızla beraber 36.000 tona ulaşmayı hedefliyoruz.

Ulusal ve uluslararası pazarlarda lider firmalara üretim yapan VİG Metal alüminyum bölümümüz ile inşaat, otomotiv, dayanıklı tüketim, enerji ve distribütör - reklam gibi pek çok sektöre hizmet etmekteyiz.

AR-GE ve İnovasyon

Vig Metal olarak, sektör ve geleceğe katkıda bulunmak, ulusal ve uluslararası rekabette başarılı olmak için Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerini çok önemsiyoruz.

We Are in America

%100 yerli sermaye ve kendi makinalarımızla ürettiğimiz alüminyum rulo ve levhalarımızı yeni işbirlikçilerimizle artık Amerika'ya da ihraç ediyoruz.

ALUEXPO 2019

Aluminyum sektöründe yaşanan tüm teknolojik gelişmelerin aynı çatı altında toplandığı eşsiz platform ALUEXPO 2019’da yerimizi aldık. 10-12 Ekim’de İstanbul Fuar Merkezi‘nde görüşmek dileğiyle...


Fabrikamızda kullandığımız özel filtreleme sistemimiz sayesinde, su kirliliği oranımızı düşürüp, %70 oranında enerji verimliliği sağladık!

‘ Tehlikesiz Atık Geri Kazanım’ lisansımızla fabrikada oluşan ve dışardan aldığımız alüminyum hurdaları fırınlarda yeniden geri kazanım işlemi yapıyor

VALU | VİG METAL SÜRDÜRÜLEBİLİR VİZYON FİLMİ
© Vig Metal • Bilgi Toplumu Hizmetleri • İletişim Bilgileri • KVKK • KVKK Başvuru Formu
Takip Edin!